Felvételi felkészítők 2022

Ingyenes felkészítőket tartunk a felvételi iratkozási héten. Előzetes bejelentkezés nem szükséges, bármikor lehet csatlakozni.

Szállást korlátozott számban tudunk biztosítani a felkészítő és a felvételi idejére, a beérkező igénylések sorrendjében, amelyeket e-mail-en az uat_ms@yahoo.com címre küldhetnek. A szállás ára: 40 lej/nap/fő.

 

A FELVÉTELI KONZULTÁCIÓK BEOSZTÁSA

2022. JÚLIUS

 

ALAPKÉPZÉS

 

AUDIOVIZUÁLIS KOMMUNIKÁCIÓ, FORGATÓKÖNYV- ÉS REKLÁMÍRÁS, MÉDIA

Dátum

Időpont

Tanár

Terem

Július 3.

10 óra

Jakab Tibor

36. terem

Július 10.

10 óra

Kós Anna

36. terem

Július 11.

10 óra

Szász Attila

36. terem

Július 12.

10 óra

Jakab Tibor

36. terem

Július 13.

10 óra

Kuti Csongor

36. terem

Július 14.

10 óra

Kós Anna

36. terem

Július 15.

10 óra

Schneider Tibor

36. terem

 

Megjegyzés:

  • A felkészítők a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Köteles Sámuel utca 6. szám alatti székhelyének helyszínein zajlanak.

--

 

 

BÁBSZÍNÉSZ SZAK

 

Dátum

Időpont

Tevékenység

Tanár

Terem

 

Július 11.

Hétfő

 

10-11

mozgás*

Kis Luca Kinga/

Szőke István/

András Lóránt

7-es terem

12-14

Bábszínészet, tájékoztató a felvételi követelményeiről és a kortárs animációs színház lehetőségeirőlBábszínészet, improvizáció

Bonczidai Dezső

Máthé Rozália

Novák Ildikó

Stúdió

2.1.

5 terem

15.30-17.30

 

Bábszínészet, improvizáció

Bonczidai Dezső

Máthé Rozália

Novák Ildikó

 

Stúdió

2.1.

5 terem

 

 

Július 12.

Kedd

 

10-12

ének-zene, egyéni korrepetició zongorakíséretet igénylő felvételizőknek*

Strausz Imre

 

29-es terem

12.30-14

(14-15.30: ebédszünet)

Bábszínészet, improvizáció

 

Bonczidai Dezső

Máthé Rozália

Novák Ildikó

 

Stúdió

2.1.

5 terem

 

15.30-17.30

 

Bábszínészet, improvizáció, a kortárs animációs színház elemeinek ismertetése

Bonczidai Dezső

Máthé Rozália

Novák Ildikó

 

 

Stúdió

2.1.

5 terem

 

 

 

Július 13.

Szerda

 

10-11

mozgás *

Kis Luca Kinga/

Szőke István/

András Lóránt

7-es terem

12-14

(14-15.30: ebédszünet)

Bábszínészet, improvizáció

 

Bonczidai Dezső

Máthé Rozália

Novák Ildikó

 

Stúdió

2.1.

5 terem

 

 

15.30-17.30

Bábszínészet, gyakorlatok a kortárs animációsszínház elemeinek alkalmazásával.

Bonczidai Dezső

Máthé Rozália

Novák Ildikó

 

Stúdió

2.1.

5 terem

 

Július 14.

Csütörtök

 

10-12

ének-zene, egyéni korrepetició zongorakíséretet igénylő felvételizőknek*

 

Strausz Imre

 

29-es terem

12.30-14

(14-15.30: ebédszünet)

Zene és Bábszínészet

 

Strausz Imre

Bonczidai Dezső

Máthé Rozália

Novák Ildikó

 

 

Stúdió

2.1.

5 terem

 

15.30-17.30

 

 

Bábszínészet, improvizáció, gyakorlatok a kortárs animációsszínház elemeinek alkalmazásával.

Bonczidai Dezső

Máthé Rozália

Novák Ildikó

 

Stúdió

2.1.

5 terem

 

 

 

Július 15.

Péntek

 

10-11

mozgás*

Kis Luca Kinga/

Szőke István/

András Lóránt

7-es terem

12-14

(14-15.30: ebédszünet)

Bábszínészet, improvizáció

 

Bonczidai Dezső

Máthé Rozália

Novák Ildikó

 

 

Stúdió

2.1.

5 terem

 

15.30-17.30

 

Bábszínészet, improvizáció

 

Bonczidai Dezső

Máthé Rozália

Novák Ildikó

 

 

Stúdió

2.1.

5 terem

 

 

Megjegyzés:

  • A felkészítők a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Köteles Sámuel utca 6. szám alatti székhelyének, illetve a Stúdió 2.1, Levél (Frunzei) utca 9. szám alatti helyszínein zajlanak.

  • A mozgásművészeti konzultáción a jelentkezők kötelesek próbacipőben megjelenni. A táncterembe utcai cipőben szigorúan tilos a belépés.

  • A felvételi vizsgán zongorakíséretet igénylő felvételizőket felkérjük, hogy hozzák magukkal az adott partitúrákat, illetve a beiratkozáskor adják le.

* A színművészet szakra felvételizőkkel közösen

 

--

 

SZÍNMŰVÉSZET SZAK

Dátum

Időpont

Tevékenység

Tanár

Terem

 

Július 11.

Hétfő

 

10-11

mozgás*

Kis Luca Kinga/Szőke István/András Lóránt

7-es

11.30-18

(14-15.30:ebédszünet)

– találkozó a leendő osztálvezetőkkel, a heti tevékenység megbeszélése;

– a felvételizők önálló próbái

Tompa Klára,

Csíki Szabolcs

26-os,30-as

39-es,40-es

18-21

színészmesterség, improvizáció, a napi tevékenység összefoglalójának megtekintése

Tompa Klára,

Csíki Szabolcs

40-es

 

Július 12.

Kedd

 

10-12

ének-zene, egyéni korrepetició zongorakíséretet igénylő felvételizőknek

Strausz Imre

 

29-es

11.30-18

(14-15.30: ebédszünet)

a felvételizők önálló próbái

Tompa Klára,

Csíki Szabolcs

26-os,30-as

39-es,40-es

18-21

színészmesterség, improvizáció, a napi tevékenység összefoglalójának megtekintése

Tompa Klára,

Csíki Szabolcs

40-es

 

Július 13.

Szerda

 

10-11

mozgás *

Kis Luca Kinga/Szőke István/András Lóránt

7-es terem

11.30-18

(14-15.30: ebédszünet)

a felvételizők önálló próbái

Tompa Klára,

Csíki Szabolcs

26-os,30-as

39-es,40-es

18-21

színészmesterség, improvizáció, a napi tevékenység összefoglalójának megtekintése

Tompa Klára,

Csíki Szabolcs

40-es

 

Július 14.

Csütörtök

 

10-12

ének-zene, egyéni korrepetició zongorakíséretet igénylő felvételizőknek

Strausz Imre

 

29-es

11.30-18

(14-15.30: ebédszünet)

a felvételizők önálló próbái

Tompa Klára,

Csíki Szabolcs

26-os,30-as

39-es,40-es

18-21

színészmesterség, improvizáció, a napi tevékenység összefoglalójának megtekintése

 

Tompa Klára,

Csíki Szabolcs

40-es

 

Július 15.

Péntek

 

10-14

a felvételizők önálló próbái

Tompa Klára,

Csíki Szabolcs

26-os,30-as

39-es,40-es

18-21

– felvételizők jeleneteinek megtekintése

– a STÚDIÓ színpadával való ismerkedés

Tompa Klára,

Csíki Szabolcs,

a felvételi bizottság taglai

40-es

 

Megjegyzés:

  • A felkészítők a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Köteles Sámuel utca 6. szám alatti székhelyének helyszínein zajlanak.

  • A mozgásművészeti konzultáción a jelentkezők kötelesek próbacipőben megjelenni. A táncterembe utcai cipőben szigorúan tilos a belépés.

  • A felvételi vizsgán zongorakíséretet igénylő felvételizőket felkérjük, hogy hozzák magukkal az adott partitúrákat, illetve a beiratkozáskor adják le.

* A bábszínészet szakra felvételizőkkel közösen.


--

 

TEATROLÓGIA SZAK

Dátum

Időpont

Tanár

Terem

 

Július 11.

Hétfő

 

10 óra

BOROS KINGA

33. terem

 

Július 12.

Kedd

 

12 óra

BOROS KINGA

33. terem

 

Július 13.

Szerda

 

10 óra

ALBERT MÁRIA

 

33. terem

 

Július 14.

Csütörtök

 

12 óra

ALBERT MÁRIA

33. terem

Július 15.

Péntek

10 óra

UNGVÁRI ZRÍNYI ILDIKÓ

33. terem

Megjegyzés:

  • A felkészítők a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Köteles Sámuel utca 6. szám alatti székhelyének helyszínein zajlanak.

--

 

 

ZENE SZAK

 

Dátum

Időpont

Tanár

Terem

 

július 1,

péntek

14,30 óra - magiszteri

 

15 óra - alapképzés

 

Molnár Tünde / Elekes Márta /

Makkai Gyöngyvér / Buta Árpád /

Benedek Tibor

 

 

László Árpád terem

 

július 8,

péntek

 

14,30 óra - magiszteri

 

15 óra - alapképzés

 

Molnár Tünde / Elekes Márta /

Makkai Gyöngyvér / Buta Árpád /

Benedek Tibor

 

László Árpád terem

 

2022 július 11-15, hétfő-péntek, (naponta)

 

 

július 11

8,30 óra - magiszteri

9 óra - alapképzés

Molnár Tünde / Elekes Márta /

Makkai Gyöngyvér / Buta Árpád /

Benedek Tibor

László Árpád terem

 

július 12

8,30 óra - magiszteri

9 óra - alapképzés

Molnár Tünde / Elekes Márta /

Makkai Gyöngyvér / Buta Árpád /

Benedek Tibor

László Árpád terem

 

július 13

8,30 óra - magiszteri

9 óra - alapképzés

Molnár Tünde / Elekes Márta /

Makkai Gyöngyvér / Buta Árpád /

Benedek Tibor

László Árpád terem

 

július 14

8,30 óra - magiszteri

9 óra - alapképzés

Molnár Tünde / Elekes Márta /

Makkai Gyöngyvér / Buta Árpád /

Benedek Tibor

László Árpád terem

 

július 15

8,30 óra - magiszteri

9 óra - alapképzés

Molnár Tünde / Elekes Márta /

Makkai Gyöngyvér / Buta Árpád /

Benedek Tibor

László Árpád terem

 

 

 

Megjegyzés:

 

  • A felkészítők Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Bolyai utca 12/A szám alatti épületében, a Pálffy-házban zajlanak.

  • A Korszerű zenei koncepciók magiszteri szakkal kapcsolatban a zeneszak.marosvasarhely@gmail.com e-mail címen is lehet egyeztetni, konzultálni.

--

 

 


 

 

 

MAGISZTERI KÉPZÉS

 

KORSZERŰ ZENEI KONCEPCIÓK

 

Dátum

Időpont

Tanár

Terem

 

 

július 1,

péntek

14,30 óra - magiszteri

 

15 óra - alapképzés

 

Molnár Tünde / Elekes Márta /

Makkai Gyöngyvér / Buta Árpád /

Benedek Tibor

 

 

László Árpád terem

 

 

július 8,

péntek

 

14,30 óra - magiszteri

 

15 óra - alapképzés

 

Molnár Tünde / Elekes Márta /

Makkai Gyöngyvér / Buta Árpád /

Benedek Tibor

 

László Árpád terem

 

2022 július 11-15, hétfő-péntek, (naponta)

 

 

július 11

8,30 óra - magiszteri

9 óra - alapképzés

Molnár Tünde / Elekes Márta /

Makkai Gyöngyvér / Buta Árpád /

Benedek Tibor

László Árpád terem

 

július 12

8,30 óra - magiszteri

9 óra - alapképzés

Molnár Tünde / Elekes Márta /

Makkai Gyöngyvér / Buta Árpád /

Benedek Tibor

László Árpád terem

 

július 13

8,30 óra - magiszteri

9 óra - alapképzés

Molnár Tünde / Elekes Márta /

Makkai Gyöngyvér / Buta Árpád /

Benedek Tibor

László Árpád terem

 

július 14

8,30 óra - magiszteri

9 óra - alapképzés

Molnár Tünde / Elekes Márta /

Makkai Gyöngyvér / Buta Árpád /

Benedek Tibor

László Árpád terem

 

július 15

8,30 óra - magiszteri

9 óra - alapképzés

Molnár Tünde / Elekes Márta /

Makkai Gyöngyvér / Buta Árpád /

Benedek Tibor

László Árpád terem

 

Megjegyzés:

  • A felkészítők Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Bolyai utca 12/A szám alatti épületében, a Pálffy-házban zajlanak.

  • A Korszerű zenei koncepciók magiszteri szakkal kapcsolatban a zeneszak.marosvasarhely@gmail.com e-mail címen is lehet egyeztetni, konzultálni.

 

MŰVÉSZETEK ÉS ÚJ MÉDIA

  • A felkészítők a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Köteles Sámuel utca 6. szám alatti székhelyének helyszínein zajlanak.

Dátum

Időpont

Tanár

Terem

Július 7.

17 óra

Kós Anna, Jakab Tibor, Szász Attila

36. terem