SZÍNI 75. ÉVFORDULÓ
2021. JÚNIUS 28. – JÚLIUS 3. PROGRAM
2021. JÚNIUS 28., HÉTFŐ
11:00 ÓRA – ELŐADÁSOK BÁSTYÁJA – 3GHUB
Bábművészet vizsga – I.év, Bábszínész szak, RMK
VEZETŐTANÁR: DR. OANA LEAHU EGYETEMI TANÁR, DR. BIATRICE COZMOLICI ADJUNKTUS, GEO DINESCU ÓRAADÓ TANÁR
12:00 ÓRA – TÖRTÉNELMI KIÁLLÍTÁS
A Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem történeti kiállításának megnyitója
VEZETŐTANÁR: DR. ANGELA PRECUP ADJUNKTUS, DR. BOROS KINGA ADJUNKTUS
13:00 ÓRA – FILM.MÉDIA BÁSTYA
Workshop - 48 órás maraton – rövidfilmek készítése, MMK
Ismerkedés és munkálatok megkezdése
VEZETŐTANÁR: DR. KÓS ANNA EGYETEMI TANÁR
14:00 ÓRA – ELŐADÁSOK BÁSTYÁJA – 3GHUB
KOREOGRÁFIA vizsga – I.év, Koreográfia, RMK
VEZETŐTANÁR: DR. CRISTINA IUȘAN-OLAR ADJUNKTUS
15:30 ÓRA – ELŐADÁSOK BÁSTYÁJA – 3GHUB
VIDÁM LÉPTEKKEL A VILÁG SZÍNPADA FELÉ fotókiállítás megnyitója
VEZETŐTANÁR: DR. JÁNOSI MÁRIA MAGDALENA EGYETEMI DOCENS
16:00 ÓRA – ELŐADÁSOK BÁSTYÁJA – 3GHUB
Színészmesterség vizsga – I.év, Színész szak, RMK
VEZETŐTANÁR: MONICA RISTEA ÓRAADÓ TANÁR, ELENA PUREAÓRAADÓ TANÁR
17:30 ÓRA – FILM.MÉDIA BÁSTYA
Média szakos hallgatók fotókiállításának megnyitója
VEZETŐTANÁR: DR. JAKAB TIBOR ADJUNKTUS, LUCIAN MATEI DRD.
18:00 ÓRA – MŰVÉSZETI EGYETEM (Köteles Sámuel utca 6.) – 26-os terem
A TÁRSULAT, színészmesterség vizsga – I.év, Színész szak, MMK
VEZETŐTANÁR: DR. HARSÁNYI ZSOLT EGYETEMI DOCENS
18:00 ÓRA – STÚDIÓ 2.1 (Str. Frunzei 9.)
MESÉK SZAVAKBAN VII, Művészi beszéd vizsga – III.év, Bábszínész szak, RMK
VEZETŐTANÁR: CĂTĂLINA MIHĂILĂ DRD., DR. CRISTINELA OLĂREANU EGYETEMI DOCENS
19:00 ÓRA – ELŐADÁSOK BÁSTYÁJA - YORICK
PACSIRTÁK TŰZBEN – II.év magiszteri, Bábművész szak, MMK
VEZETŐTANÁR: KOVÁCS GÉZA ÓRAADÓ TANÁR
19:00ÓRA – STÚDIÓ SZÍNHÁZ
MINDENNAPI RABRUHÁNKAT, koreográfia vizsga,III.év, Koreográfia szak, RMK
VEZETŐTANÁR: DR. CRISTINA IUȘAN-OLAR ADJUNKTUS
19:00 ÓRA – KUTATÓK BÁSTYÁJA
KÖNYVBEMUTATÓ: Marketing az előadóművészetben –DR. IRINA IONESCU EGYETEMI DOCENS
19:30 ÓRA – KUTATÓK BÁSTYÁJA
KÖNYVBEMUTATÓ: A piros bicikli: drámaantológia – DR. ALINA NELEGA EGYETEMI PROFESSZOR
20:00 ÓRA – FOTÓEXPÓ BÁSTYA
MEGÉRTÉS fotókiállítás megnyitója
DR. TRAIAN MOLDOVAN ADJUNKTUS
20:00 ÓRA – KORTÁRS DRAMATURGIA BÁSTYÁJA
TUTUN TÖREDÉKEK, felolvasószínház – II.év, Színész szak, MMK
VEZETŐTANÁR: DR. TOMPA KLÁRA EGYETEMI DOCENS
20:30 ÓRA – KÉPZŐMŰVÉSZEK BÁSTYÁJA
SZENT ÉS PROFÁN KÖZÖTT kiállítás megnyitója
DR. COSTACHE GAVRIL SIRITEANU EGYETEMI DOCENS
21:00 ÓRA – ESEMÉNYEK – NAGYSZÍNPAD
NÉPI KÉZJEGYEK, folklórelőadás
CORALA MARISIENSIS
VEZETŐTANÁR: CARLA GLIGA DRD.
21:00 ÓRA – ELŐADÁSOK BÁSTYÁJA – 3GHUB
I.L.Caragiale: ZŰRZAVAROS ÉJSZAKA – színészmesterség vizsga, III.év, RMK
VEZETŐTANÁR: DR. DANIELA LEMNARU EGYETEMI TANÁR
--
2021. JÚNIUS 29., KEDD
11:00 ÓRA – MŰVÉSZETI EGYETEM (Köteles Sámuel utca 6.) – 30-as terem
Nyílt lecke – Tanárképző Intézet
VEZETŐTANÁR: DR. BAKK-MIKLÓSI KINGA EGYETEMI TANÁR
11:00 ÓRA – ESEMÉNYEK – KISSZÍNPAD
URBAN DANCE WORKSHOP
VEZETŐK: CODREANU MIHAELA, TAKÁCS NIKITA (Koreográfia szakos hallgatók)
14:00 ÓRA – ELŐADÁSOK BÁSTYÁJA – 3GHUB
RENDEZÉS VIZSGA – II.év, Rendező szak, RMK
VEZETŐTANÁR: DR. GAVRIL CADARIU EGYETEMI DOCENS, OVIDIU CAIȚA ÓRAADÓ TANÁR
15:00 ÓRA – A MAROSVÁSÁRHELYI VÁRTEMPLOM SÉTÁNYA
Bonsai-kiállítás megnyitója
16:00 ÓRA – ELŐADÁSOK BÁSTYÁJA – 3GHUB
Színészmesterség vizsga – II.év, Színész szak, RMK
VEZETŐTANÁR: DR. NICOLAE CRISTACHE EGYETEMI TANÁR
17:00 ÓRA – KUTATÓK BÁSTYÁJA
SZALMAN LÓRÁNT és SZABÓ CSABA díjátadó ünnepség a Zene Intézetben
VEZETŐTANÁR: DR. ELEKES MÁRTA EGYETEMI DOCENS
18:00 ÓRA – STÚDIÓ 2.1 (Levél utca 9.)
ÉRZELMEK – Bábművészet vizsga,III.év, Bábszínész szak, RMK
VEZETŐTANÁR: DR. BIATRICE COZMOLICI ADJUNKTUS
18:00 ÓRA – MŰVÉSZETI EGYETEM (Köteles Sámuel utca 6.) – 26-os terem
Művészi beszéd vizsga – I.év, Színész szak, MMK
VEZETŐTANÁR: BAJKÓ EDINA DRD.
20:00 ÓRA – KORTÁRS DRAMATURGIA BÁSTYÁJA
MÁRTON CSILLA: JÉGSIVATAG, felolvasószínház– MMK
VEZETŐTANÁR: DR. FÜLÖP ERZSÉBET EGYETEMI TANÁR
21:00 ÓRA – ESEMÉNYEK – NAGYSZÍNPAD
MUSICAL JOURNEY – Színész szakos hallgatók koncertje
VEZETŐTANÁR: CARLA GLIGA DRD. és TEODORA BOTA DRD.
--
2021. JÚNIUS 30., SZERDA
11:00 ÓRA – ELŐADÁSOK BÁSTYÁJA - YORICK
KEZES ETŰDÖK, bábművészet vizsga- I.év, Bábszínész szak, MMK
VEZETŐTANÁR: DR. NOVÁK ILDIKÓ EGYETEMI DOCENS
12:00 ÓRA – ELŐADÁSOK BÁSTYÁJA - YORICK
TÁRGYJÁTÉKOK - I.év, Bábszínész szak, MMK
VEZETŐTANÁR: DRD. BONCZIDAI DEZSŐ
15:00 ÓRA – ELŐADÁSOK BÁSTYÁJA - YORICK
AKÁRKI – PARAFRÁZIS - I.év, Bábszínész szak, MMK
VEZETŐTANÁRI: DR. NOVÁK ILDIKÓ EGYETEMI DOCENS, DR. UNGVÁRI ZRÍNYI ILDIKÓ EGYETEMI TANÁR
15:00 ÓRA – KUTATÓK BÁSTYÁJA
EGYETEMINDÍTÁS ÁPRILISBAN – Dr. Gáspárik Attila előadása
16:00 ÓRA – MŰVÉSZETI EGYETEM (Köteles Sámuel utca 6.) – 8-as terem
ALÁZAT, koreográfia vizsga Kenéz Zselyke , III.év, Koreográfia szak, RMK
VEZETŐTANÁR: DR. SZŐKE ISTVÁN ADJUNKTUS
17:00 ÓRA – KUTATÓK BÁSTYÁJA
SZÍNHÁZI BESZÉLGETÉSEK – MEGHÍVOTT: TOMPA GÁBOR
Moderál: Keresztes Attila
17:00 ÓRA – ELŐADÁSOK BÁSTYÁJA – 3GHUB
A PARKBAN, bábművészet vizsga – III.év, Bábművész szak, RMK
VEZETŐTANÁR: DR. OANA LEAHU EGYETEMI TANÁR
18:00 ÓRA – FILM.MÉDIA BÁSTYA
Workshop - 48 órás maraton – rövidfilmek készítése, MMK
Elkészült munkák bemutatása és díjazása
VEZETŐTANÁR: DR. KÓS ANNA EGYETEMI TANÁR
18:00 ÓRA – MŰVÉSZETI EGYETEM (Köteles Sámuel utca 6.) – 8-as terem
IPSO FACTO, koreográfia vizsga László Otilia – III.év, Koreográfia szak, RMK
VEZETŐTANÁR: DR. CRISTINA IUȘAN-OLAR ADJUNKTUS
19:00 ÓRA – KUTATÓK BÁSTYÁJA
NYÁRIAS DALLAMOK, kamarazene
VEZETŐTANÁR: DR. CARMEN MIHĂESCU EGYETEMI TANÁR
19:00 ÓRA – ELŐADÁSOK BÁSTYÁJA – 3GHUB
Ștefan Caraman: HAZATÉRÉS, színészmesterség vizsga – III.év, Színész szak, RMK
VEZETŐTANÁR: DR. DANIELA LEMNARU EGYETEMI TANÁR
20:00 ÓRA – MŰVÉSZETI EGYETEM (Köteles Sámuel utca 6.) – 8-as terem
ÉN ÉS ÖNMAGAM, koreográfia vizsga Takács Nikita – III.év, Koreográfia szak, RMK
VEZETŐTANÁR: DR. CRISTINA IUȘAN-OLAR ADJUNKTUS
20:00 ÓRA – KORTÁRS DRAMATURGIA BÁSTYÁJA
Kelemen Roland: UROBOROSZ, felolvasószínház – MMK
VEZETŐ TANÁR: KÁRPÁTI PÉTER EGYETEMI DOCENS
20:00 ÓRA – STÚDIÓ SZÍNHÁZ
Bertolt Brecht: ARTURO UI – I.év MAGISZTERI, SZÍNÉSZ SZAK, RMK
VEZETŐTANÁR: DR. RADU OLĂREANU EGYETEMI DOCENS
21:00 ÓRA – ESEMÉNYEK – NAGYSZÍNPAD
HANGÓRÁK, román versek és dalok
ELŐADJA: DR. DANIELA LEMNARU EGYETEMI TANÁR, DR. DANIELA NEAMȚ ADJUNKTUS
21:30 ÓRA – A MAROSVÁSÁRHELYI VÁRTEMPLOM SÉTÁNYA
SAKURA – A JAPÁN SZELLEM HAGYOMÁNYA
VEZETŐTANÁR: DR. DAN HORIA CHINDA ÓRAADÓ TANÁR
--
2021. JÚLIUS 1., CSÜTÖRTÖK
16:00 ÓRA – ELŐADÁSOK BÁSTYÁJA – 3GHUB
August Strindberg: A PELIKÁN, rendezővizsga Delia Dușa – III.év, Rendező szak, RMK
VEZETŐTANÁR: DR. HABIL. MARIUS OLTEAN EGYETEMI TANÁR
17:00 ÓRA – FILM.MÉDIA BÁSTYA
Rövidfilmek vetítése, 2020-as év végzősei – Média szak, MMK
VEZETŐTANÁR: DR. KÓS ANNA EGYETEMI TANÁR
19:00 ÓRA – FILM.MÉDIA BÁSTYA
Rövidfilmek vetítése – III.év, Média szak, MMK
VEZETŐTANÁR: DR. KÓS ANNA EGYETEMI TANÁR
18:00 ÓRA – ELŐADÁSOK BÁSTYÁJA – 3GHUB
AVATAR, mozgásszínház
PERFORMER: DR. CRISTINA IUȘAN-OLAR ADJUNKTUS
18:00 ÓRA – KUTATÓK BÁSTYÁJA
KÖNYVBEMUTATÓ: A nyomda emlékezete – XX. századi marosvásárhelyi sajtó
DR. PRECUP ANGELA ADJUNKTUS
19:00 ÓRA – KUTATÓK BÁSTYÁJA
KÖNYVBEMUTATÓ: GIANINA CĂRBUNARIU - Hétköznapi emberek
19:00 ÓRA – KORTÁRS DRAMATURGIA BÁSTYÁJA
KÖNYVBEMUTATÓ: A színész – az emberi megismerés költeménye és A kommunikáció tükröződése a színész művészetének tükrében – DR. RADU OLĂREANU EGYETEMI DOCENS
20:00 ÓRA – KORTÁRS DRAMATURGIA BÁSTYÁJA
Felolvasószínház Cristian Stamatoiu drámája nyomán – RMK
ELŐADJA: DR. RADU OLĂREANU EGYETEMI DOCENS, DR. CRISTINELA OLĂREANU EGYETEMI DOCENS
20:00 ÓRA – ELŐADÁSOK BÁSTYÁJA - YORICK
Lázadni veletek akartam – MMK, Yorick Stúdió
RENDEZŐ: SEBESTYÉN ABA
19:00 ÓRA – STÚDIÓ SZÍNHÁZ
MONDD EL, KI VAGYOK musical – II.év magiszteri, Zenés színház, RMK
VEZETŐTANÁR: DR. FELICIA DALU EGYETEMI DOCENS
21:00 ÓRA – ESEMÉNYEK – NAGYSZÍNPAD
Laila Ripoll: EPE, színészmesterség vizsga, I.év magiszteri, Színész szak, RMK
VEZETŐTANÁR: MONICA RISTEA ÓRAADÓ TANÁR
--
2021. JÚLIUS 2., PÉNTEK
12:00 ÓRA – KUTATÓK BÁSTYÁJA
Drámapálya díjátadó
15:00 ÓRA – KUTATÓK BÁSTYÁJA
KÖNYVBEMUTATÓ: 40 pillanatkép, szerk. Dr.Fűzfa Balázs óraadó tanár
17:00 ÓRA – KUTATÓK BÁSTYÁJA
KEREKASZTAL BESZÉLGETÉS: Színész/Nő/Kutató
VEZETŐTANÁR: DR. FÜLÖP ERZSÉBET EGYETEMI TANÁR
17:00 ÓRA – STÚDIÓ SZÍNHÁZ
1% INDIÁN – MMK
VEZETŐTANÁR: DR. SEBESTYÉN ABA EGYETEMI DOCENS
17:00 ÓRA – FILM.MÉDIA BÁSTYA
Making of – Teatru popular trailer vetítése.
VEZETŐTANÁR: DR. ANGELA PRECUP ADJUNKTUS
Rövidfilmek vetítése, Média szak, RMK
VEZETŐTANÁR: LUCIAN MATEI DRD.
19:00 ÓRA – STÚDIÓ SZÍNHÁZ ELŐTERE
ARANYDIPLOMA
VEZETŐTANÁR: DR. GÁSPÁRIK ATTILA EGYETEMI TANÁR
19:00 ÓRA – FILM.MÉDIA BÁSTYA
Rövidfilmek vetítése – végzősök, Média szak, MMK
VEZETŐTANÁR: DR. KÓS ANNA EGYETEMI TANÁR
Rövidfilmek vetítése – III.év, Média szak, MMK
18:00 ÓRA – STÚDIÓ 2.1
Slawomir Mrożek: EMIGRÁNSOK, végzősök előadásai
ELŐADJA: DUMITRU CIUBOTARU & HORAȚIU SERMĂȘAN
19:00 ÓRA – ELŐADÁSOK BÁSTYÁJA – 3GHUB
Conor McPherson: TOLVAJOK, végzősök előadásai – a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház produkciója
ELŐADJA: THEO MARTON, CRISTIAN IORGA, MARIUS TURDEANU
19:00 ÓRA – NEMZETI SZÍNHÁZ – NAGYTEREM
Székely Csaba: 10, - II.év magiszteriSzínész szak, RMK
VEZETŐTANÁR: DR. HABIL. NICOLAE CRISTACHE EGYETEMI TANÁR
20:00 ÓRA – MŰVÉSZETI EGYETEM (Köteles Sámuel utca 6.) – 30-as terem
AZ ŐZ – I.év magiszteri, Színész szak, MMK
RENDEZTE: Becsey-Imreh Noémi
21:00 ÓRA – ESEMÉNYEK – NAGYSZÍNPAD
BAROCKTÓL A ROCKIG, zenés-táncos előadás, RMK
VEZETŐTANÁR: DR. DANIELA NEAMȚ ADJUNKTUS ÉS DR. CRISTINA IUȘAN-OLAR ADJUNKTUS
22:00 ÓRA – MAROSVÁSÁRHELYI VÁR
Florin Lăzărescu nyomán: HÁROM KIS TITANIC, rendezővizsga, I.év magiszteri rendező szak
--
2021. JÚLIUS 3., SZOMBAT
11:00 ÓRA – SHOPPING CITY MAROSVÁSÁRHELY
Florin Lăzărescu nyomán: A TITANIC, rendezővizsga, I.év magiszteri rendező szak, RMK
VEZETŐTANÁR: DR. CRISTIAN-THEODOR POPESCU EGYETEMI TANÁR
11:00 ÓRA – ELŐADÁSOK BÁSTYÁJA – 3GHUB
Tadeusz Slobodzianek: A mi osztályunk– színészmesterség vizsga, III.év, Színész szak, RMK
VEZETŐTANÁR: DR. ȘTEFAN ROMAN ADJUNKTUS
12:00 ÓRA – KUTATÓK BÁSTYÁJA
KÖNYVBEMUTATÓ: Test-hatalom-intézmény. A színházi nyilvánosság szerkezetváltozásai, szerk. DR. UNGVÁRI ZRÍNYI ILDIKÓ EGYETEMI TANÁR és DR. KRICSFALUSI BEATRIX EGYETEMI DOCENS
15:00 ÓRA – MAROSVÁSÁRHELYI VÁR
Florin Lăzărescu nyomán: A TITANIC, rendezővizsga, I.év magiszteri rendező szak, RMK
VEZETŐTANÁR: DR. CRISTIAN-THEODOR POPESCU EGYETEMI TANÁR
15:00 ÓRA – STÚDIÓ 2.1 (Levél utca 9.)
Elżbieta Chowaniec: GARDÉNIA–színészmesterség vizsga, III.év Bábszínész szak, MMK
VEZETŐTANÁR: DR.PATKÓ ÉVA ADJUNKTUS
17:00 ÓRA – STÚDIÓ SZÍNHÁZ
Marius von Mayenburg: MŰANYAG –színészmesterség vizsga II.év magiszteri Színész szak, RMK
VEZETŐTANÁR: IOAN ARDELEAN ÓRAADÓ TANÁR
A BELÉPÉS INGYENES
AZ ELŐADÁSOK UTÁN EGYETEMÜNK OKTATÓI ÉS HALLGATÓI SZERETETTEL VÁRNAK BESZÉLGETÉSRE MINDEN ÉRDEKLŐDŐT